/Files/images/Библиотека/День рідної мови 2.jpg

Сьогодні відзначається Міжнародний день рідної мови - свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році. Головна мета цього дня - підтримати самобутність та важливість кожної мови та її важливість для народу. Недарма кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, адже мова містить історію та культуру держави.Мовне питання досі є дуже актуальним в Україні та викликає безліч суперечок.

26 жовтня 1999 наГенеральної конференціїЮНЕСКО було оголошено пропідтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності. Для цього було засноване міжнародне свято, що відзначається 21 лютого. Датою свята обрали день протестів у Бангладеш 1952, коли влада жорстоко придушила акцію протизаборони бенгальської мови в країні. З 2000 року День рідної мови щорічно відзначають в Україні.

Сьогодні, у міжнародний день рідної мови, свято української мови - одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ.Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

Рідна Україна - мова солов’їна,

Золоте колосся, маки у житах.

Край воріт - калина, верба, яворина,

Храми і світлиці в барвах-рушниках.

Рідна Україна - то душі краплина,

Пісня журавлина у ранковий час.

Рідна Україна - то земля єдина,

Що сходив ногами босими Тарас.

Рідна Україна - за столом родина,

Яром-долиною стелиться туман.

Батькова розмова - тиха, вечорова,

Мамина молитва - вічний талісман.

/Files/images/Библиотека/день рідної мови.jpg

/Files/images/Библиотека/день рідної мови 3.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 109