Стартував міський проєкт «Харківські університети - формула вибору»

Вибір майбутньої професії – серйозний крок, який випускники роблять на підставі інформації, отриманої з різноманітних джерел, рівня своїх знань з профілюючих предметів та власних природних здібностей. Вступ до вищого навчального закладу є для них важливим життєвим проєктом, над яким майбутні абітурієнти працюють разом з батьками, вчителями та адміністрацією шкіл. З огляду на це під час весняних канікул у класах метрошколи та на базах вишів стартував міський проєкт «Харківські університети - формула вибору», започаткований Департаментом освіти за підтримки керівництва Харківської міської ради. Це захоплююча можливість для харківської молоді розширити свої знання про спеціальності, що пропонують заклади вищої освіти, побачити сучасні технології, які використовуються в дослідженнях та розробках, поспілкуватися зі студентами та викладачами, надихнутися атмосферою унікального освітньо-наукового простору Харкова.
25 березня свої локації для старшокласників відкрили Національний юридичний університет імені Я. Мудрого та Національний фармацевтичний університет.
Під час екскурсії флагманом правничої освіти і науки, яка відбулася за маршрутом: музей криміналістики - криміналістичний полігон - зала історії та розвитку університету - бібліотека НЮУ, учні дізналися багато цікавого про університет, його історію, бібліотечний фонд. На останній локації організаторами проведено ярмарок факультетів та цікаві вікторини, розіграші.
Майбутні студенти відвідали локацію Фармацевтичного університету на станції метро «Перемога», де взяли участь у дослідженнях щодо визначення власного біологічного та хронологічного віку, навчилися правильно міряти артеріальний тиск та життєву ємкість легень, досліджували цікавий світ клітин крові, отримали знання про вітаміни – молекули життя, проводили досліди тощо.
Викладачі цікаво та захопливо представили свій навчальний заклад, розповівши про умови вступу та спеціальності НФУ, можливості працевлаштування випускників.
26 березня чотири заклади вищої освіти провели масштабні заходи для старшокласників.
Співробітники Національного аерокосмічного університету підготували цікаву та пізнавальну програму, яка включала в себе експрес-лекції та міні-практичні заняття. Учасники мали можливість побачити сучасні технології, які використовуються в дослідженнях та розробках у галузі авіації та космонавтики; спостерігати за процесом створення та тестування нових моделей літаків, ракет та космічних апаратів. Зустрічі зі студентами-майбутніми фахівцями стали важливим джерелом мотивації та підтримки для старшокласників, які мріють про кар'єру в авіаційній чи космічній галузях.
Цікавою та змістовною виявилася програма профорієнтаційного заходу Національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди в метрошколі (станція метро «Університет»), де на одинадцяти локаціях старшокласників чекали відеопрезентації, майстер-класи, інтерактивні ігри, криміналістична лабораторія, робота з мікроскопом, діагностика здоров’я, мовознавчий і літературний брейн-ринг, інтерактивні досліди зі STEM-освіти, виставка-презентація дизайнерських робіт. Такий спектр представлених заходів свідчить про різноманітність факультетів та спеціальностей педагогічного університету, що можуть допомогти майбутнім абітурієнтам обрати професію своєї мрії.
У приміщеннях метрошколи на станції «Академіка Павлова» відбулася зустріч школярів з викладачами мистецьких дисциплін театрального факультету Національного університету мистецтв імені Івана Котляревського, які ознайомили школярів з правилами вступу до творчої родини закладу. Міні-майстер-клас з жонглювання, ексцентрики та пантоміми захопили учасників проєкту. Викладачі анонсували конкурс «Твір театру / кіно, який мене вразив» для учнів загальноосвітніх шкіл та презентували майстерку «Мистецтво оживлення ляльки».
В рамках загальноміської акції відчинив свої двері для юних відвідувачів Національний автодорожній університет. Учасників заходу чекали розповідь про об’єкт національного надбання - Лабораторію швидкісних автомобілів, демонстрація комп'ютерних програм, що реалістично моделюють виробниче підприємство та ринкове середовище його діяльності, знайомство з віртуальними навчальними симуляторами. Яскраві демонстрації відкрили перед учнями дивовижні закони природи, бізнесу, суспільства, інженерії, робототехніки та познайомили з умовами вступу та навчання у вузі.
Загальноміська акція продовжується. На старшокласників чекають нові зустрічі, що надають їм унікальну можливість зробити крок до майбутньої омріяної професії.
Кiлькiсть переглядiв: 44